Nema desne i leve, obe su iste. To bi makar bila olakšavajuća okolnost za Kineze
Semir Ibrahim (33) zanatlija iz Erbila kaže da za proizvodnju jednog para ovih cipela treba nekolik onedelja rada i da je reč o obući staroj skoro hiljadu godina. Ibrahim ističe da se radi o specifičnom zanatu čija je najljepša strana upravo to što njegovom proizvodu nema sličnognog na svetu.
Nemoguće je cipele Kalaš proizvoditi mašinama i falsifikovati. Svojevremeno sam rekao da ove cipele ni Kinezi ne mogu da kopiraju, a ubrzo se pojavila grupa Kineza u mojoj radnji. Razgledali su radionicu i u jednom trenutku kazali: 'Tebe možemo da kopiramo, ali tvoje cipele ne', rekao je kroz smeh ovaj vrsni majstor.
Objašnjavajući da koristi najkvalitetniju kožu i tkaninu, Ibrahim ističe da svake njegove cipele imaju garanciju od pet godina. Dodao da je reč o veoma dobroj obući koja "diše". Preporučuje se i deci jer nema levu i desnu cipelu, već su obe jednake.
"Mnogi doktori preporučuju nošenje ove letnje obuće. Ona je korisna i za ljude koji imaju problema sa leđima. Broj proizvođača je smanjen, ali potražnja je velika. Tradicionalne nošnje podrazumevaju i nošenje cipela Kalaš. Reč je o kulturnoj ostavštini naših predaka koja se može nositi i s modernim", rekao je Ibrahim.
Izvor: Vesti online
Нема коментара:
Постави коментар